Polityk Konfederacji rezygnuje ze startu na listach do Sejmu. Chodzi o stan zdrowia (2024)

Data utworzenia:

Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki zniknie z polityki na co najmniej cztery lata. Jak informuje "Rzeczpospolita", polityk nie wystartuje do Sejmu z list Konfederacji. Według jego partyjnych kolegów powody rezygnacji polityka wiążą się z poważną sytuacją zdrowotną, kiedy w maju 2023 r., kiedy trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Wokół rezygnacji polityka pojawiły się też inne plotki.

Polityk Konfederacji rezygnuje ze startu na listach do Sejmu. Chodzi o stan zdrowia (1) 2 Zobacz zdjęcia

Jak informuje "Rzeczpospolita" zamiast Roberta Winnickiego w okręgu białostockim ma wystartować Krzysztof Bosak. Z jego okręgu w Białymstoku wystartować ma Bosak. Natomiast na miejsce Bosaka, który do tej pory startował w Kielcach, "jedynką” ma zostać skarbnik Konfederacji Michał Wawer.

Informację o tym, że Robert Winnicki nie wystartuje w wyborach parlamentarnych w rozmowie z "Rzeczpospolitą potwierdził też Janusz Korwin-Mikke. – Powodem jest stan zdrowia. Chodzą oczywiście rozmaite plotki, jednak chodzą one o każdym i nie należy się nimi przejmować – przekonywał Korwin-Mikke w rozmowie z "Rz".

O jakie plotki może chodzić? Jak przypomina "Rzeczpospolita", pod koniec maja 2023 r. aktywista LGBT Bart Staszewski opublikował wpis, w którym sugerował, jakoby miało istnieć nagranie, które szkodzi Robertowi Winnickiemu w kwestiach obyczajowych. Poseł "Konfederacji" stanowczo zareagował na te doniesienia. Zaprzeczył, że jakiekolwiek wideo istnieje i zapowiedział kroki prawne.

Przypomnijmy, pogorszenie się stanu zdrowia lidera Ruchu Narodowego i jednego z czołowych polityków Konfederacji, w maju wywołało w partii niemałe zamieszanie. Jeden z prawicowych dziennikarzy poinformował wtedy, że polityk trafił do szpitala z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego.

Robert Winnicki zabrał głos w sprawie problemów ze zdrowiem

Zobacz także

Andrzej Duda ostro do znanego księdza: "wolałbym, żeby nie zajmował się polityką". Duchowny odpowiada
Róża Thun oburzona zachowaniem Donalda Tuska. "Jego argumenty mieszają ludziom w głowach"

Doniesienia o problemach zdrowotnych potwierdził później sam Robert Winnicki. "Od kilku lat lekceważyłem różne sygnały ostrzegawcze, które mój organizm wysyłał, łącznie z hospitalizacjami, które przechodziłem w roku ubiegłym i w poprzednich. Starałem się też nie informować o tym nikogo więcej, niż to było niezbędne. Nadszedł jednak moment, w którym muszę powiedzieć stop. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji".

Polityk przyznał, że dla dobra rodziny musi zadbać o swoje zdrowie. „Muszę przystopować, żeby mieć pewność, że moja żona i dzieci będą mogły mieć we mnie podporę jeszcze przez długie lata” – dodał Winnicki.

(Źródło: Rzeczpospolita, Fakt)

Premier wysłał medyków na ratunek dla ciężko chorego polityka. Paweł Kowal: "Najlepiej, żeby zrobili to lekarze z Zachodu"

Róża Thun oburzona zachowaniem Donalda Tuska. "Jego argumenty mieszają ludziom w głowach"

/2

Polityk Konfederacji rezygnuje ze startu na listach do Sejmu. Chodzi o stan zdrowia (4)

Damian Burzykowski / newspix.pl

Robert Winnicki

/2

Polityk Konfederacji rezygnuje ze startu na listach do Sejmu. Chodzi o stan zdrowia (5)

Damian Burzykowski / newspix.pl

Robert Winnicki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Tematy: Robert Winnicki konfederacja

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie znajdziecie tutaj. Napisz list do redakcji: List do redakcji

Ściągniemy Szmydta siłą do Polski? Były szef Agencji Wywiadu tłumaczy, co musiałoby się wydarzyć Prof. Bugaj gorzko o brataniu się "Solidarności" z PiS. "Formuła autorytarna" Putin odgraża się w Dzień Zwycięstwa. "Próbują zniekształcić prawdę" Scheuring-Wielgus się wygadała? To on miałby zastąpić Sienkiewicza
Kierwiński zapytany o sędziego uciekiniera. Padło mocne słowo Ziobro grzmi w sprawie Szmydta. Sześć razy wymienia nazwisko Tuska Fakt LIVE w czwartek, 9.05. Gościem europosłanka Beata Kempa Kaczyński się wściekł. Politycy PiS dostali zakaz. "To jest niedopuszczalne" Zatrzymanie rosyjskiego żołnierza w Polsce. Ambasada Rosji zareagowała Jest ruch prokuratury w sprawie sędziego zdrajcy. Bodnar wydał komunikat
Należy przekopać granicę z Rosją i Białorusią? Doradca Dudy komentuje Mocne słowa u Olejnik. Padły na żywo! Rzucają nowe światło na sprawę sędziego zdrajcy Bunt w PiS! Stanowcza reakcja prezesa Kaczyńskiego Kurski w "Fakcie" ujawnia prawdę o tajnym raporcie. Były prezes TVP szczery do bólu Te obrazki mogą wrócić? Nowy ważny głos w sprawie mężczyzn w wieku poborowym! Byliśmy w rodzinnej miejscowości sędziego Szmydta. Sąsiedzi mówią o jego trudnych relacjach z rodziną
Szmydt dekorowany wstążką św. Jerzego przez białoruskiego propagandystę Polski sędzia uciekł na Białoruś. Kto za to odpowiada? Rosja znów straszy bronią jądrową! Co się stanie na defiladzie Putina? Sędzia zdrajca wrzucił do sieci wideo. Niepojęte, do czego zachęca! Jacek Kurski: Nie odkułem się w Waszyngtonie. Ale nie użalam się Co ze zdrowiem premiera? Niepokojące nagranie z Sejmu
PiS ma poważne kłopoty, a Kaczyński zaskakuje. "Przejmujemy się tym umiarkowanie" Ukraina sięga po... kryminalistów? Szokująca decyzja Kijowa Hołownia dostał nietypowy prezent. Takiego Sejmu jeszcze nie widzieliście Rekonstrukcja rządu. Premier Donald Tusk zapowiada dymisje ministrów i wskazuje datę powołania nowych Nowe doniesienia ws. sędzi zdrajcy. Szokujące czego miał się dopuszczać Propagandowa parada w Moskwie. Co szykuje Putin? Ekspertka wyjaśnia
Zdecydowany ruch polskiej prokuratury ws. sędziego Szmydta. Mocne słowa Donalda Tuska Zaskakujące ustalenia o sędzi zdrajcy. Służby za rządów PiS zlekceważyły ten fakt? Jak wyglądało życie Szmydta przed zdradą dla Łukaszenki? Mamy zdjęcia Kaczyński zapytany o sędziego zdrajcę. "To jest ich człowiek!"
Polityk Konfederacji rezygnuje ze startu na listach do Sejmu. Chodzi o stan zdrowia (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dr. Pierre Goyette

Last Updated:

Views: 5245

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dr. Pierre Goyette

Birthday: 1998-01-29

Address: Apt. 611 3357 Yong Plain, West Audra, IL 70053

Phone: +5819954278378

Job: Construction Director

Hobby: Embroidery, Creative writing, Shopping, Driving, Stand-up comedy, Coffee roasting, Scrapbooking

Introduction: My name is Dr. Pierre Goyette, I am a enchanting, powerful, jolly, rich, graceful, colorful, zany person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.